До світового рекорду пам’ятників Тараса Шевченка долучилася і Угорщина

30 Березня 2021 без коментарів

До Дня народження Тараса Шевченка Міністерство закордонних справ України підготувало особливий подарунок, офіційно зареєструвавши світовий рекорд за кількістю встановлених пам’ятників видатному митцю в Україні та за кордоном, повідомляє mukachevo.net

МЗС упродовж року ретельно збирало інформацію про кількість пам’ятників разом із державними обласними адміністраціями, посольствами України та українськими громадами за кордоном.

«Книга рекордів України» зафіксувала, що у світі встановлено 1167 пам’ятників Тарасу Шевченку. З них 99 — у 44 іноземних країнах і 1068 – в Україні. І це найбільша кількість пам’ятників, встановлених культурному діячеві.

Наприклад, в Угорщині знаходиться три пам’ятники Тарасу Шевченку: два в м.Будапешт та один в м.Залаегерсег.

Головним пам’ятником в Угорщині є монумент Кобзарю у ІІ районі Будапешта на правому березі Дунаю на перехресті популярних туристичних маршрутів. Розташований він на однойменній площі Тараса Шевченка біля греко-католицької церкви навпроти Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини.

Пам’ятник роботи львівського скульптора Івана Микитюка встановлено з ініціативи Державного Самоврядування Українців Угорщини на кошти угорського підприємства «Дунафер» та урочисто відкрито 11 липня 2007 року за участі Президента України Віктора Ющенка та Президента Угорщини Ласло Шойома.

Другий пам’ятник у Будапешті – бронзове погруддя роботи угорського скульптора Іштвана Марошіча (Marosits Istvan) був встановлений у 2004 році на території Посольства України в Угорщині.

У м. Залегерсег пам’ятник Т.Шевченку як подарунок від міста Херсона (Херсон та Залаегерсег є містами-побратимами) було встановлено ще у 1986 році в центральній частині міста на площі перед Культурним центром ім. Ференца Ґьонці.

«Ми хотіли зробити Тараса Григоровича Шевченка світовим рекордсменом і підкреслити, що Україна – там, де ми живемо, розмовляємо нашою мовою, пам’ятаємо нашу історію і сповідуємо наші цінності. Україна там, де Шевченко. У наших серцях, у пам’ятниках, як символ боротьби за волю, права та свободи», — наголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на церемонії вручення світового рекорду.

Слід нагадати, що пам’ятник Тарасу Шевченку у закарпатському Берегові був встановлений у 2016 році за сприяння уряду сусідньої Угорщини через відсутність потрібної суми в міському бюджеті.