«Люди з серцем»: Гуманітарний вантаж від громади м. Пряшів знову в Ужгороді

18 Березня 2022 без коментарів

Щогодини ми отримуємо повідомлення про гуманітарну підтримку, яку надають Україні дальні і ближні країни, уряди, прості громадяни, небайдужі «Люди з серцем», які бачать весь жах і руйнівні наслідки російської агресії, що  вже принесла багато  жертв серед цивільного населення, є не людською і суперечить всім нормам міжнародного права.

Дякуємо за підтримку і солідарність з Україною та її громадянами, яку перш за все надають нам країни-сусіди України першого порядку, зокрема Угорщина та Словаччина, та наші колеги-експерти, просто друзі з SFPA.

Вже 4 гуманітарний вантаж з міста Пряшів, надійшов від цієї організації за неповні чотири тижні, від волонтерів і громадян, об’єднаних в неурядову організацію «Podaj dalej» (NGO Pass it on, Presov), за сприяння мерії Пряшева, Пряшівського університету (Presov University) та SFPA, – волонтерський штаб очолює Владімір Бенч, частина допомоги надійшла також із міста Простейова (Чехія) та з Німеччини.

Цього разу гуманітарна допомога також була цільовою і сформована згідно потреб, які представили  Ужгородський Національний університет, Служба у справах дітей Закарпатської ОДА, Карпатський Фонд.

Зазначу, що з перших днів широкомасштабної війни наш УжНУ активно долучився до допомоги людям, які вимушено покидають свої рідні домівки рятуючись від обстрілів, ракетних атак російських окупантів. Наразі гуртожитки університету прийняли  вже більше як 1300 осіб з Києва, Харкова, Запоріжжя, Краматорська та інших міст. Вже налагоджена ефективна система поселення, постачання та забезпечення людей необхідними для життя речами.

«Перш за все люди потребують теплі речі, їжу, медикаменти, засоби гігієни тощо» – зазначила пані Оксана Свєженцева, – «Саме таким чином і був сформований список потреб, який забезпечили  представники словацької сторони, що привезли його прямо в ректорат університету».

Звідси він попрямує в гуртожитки для переселенців, які потребують цю допомогу.

Таким же чином був сформований список потреб для забезпечення дітей-сиріт, – як зазначив Руслан Жиленко, і який був одразу ж переданий Службі у справах дітей Закарпатської ОДА (Світлана Якімеліна).

Ще одна частина гуманітарного вантажу відправлена безпосередньо до Києва, де її очікують постраждалі від воєнних дій.

При розвантаженні Гуманітарного вантажу були присутні: представник Посольства Словацької Республіки в Україні Sandra Ismailovicova, депутат Пряшівської міської ради Jozef Demcak, менеджер  SFPA, волонтер Misha Puškár, директор Карпатського Фонду Руслан Жиленко, Директор Центру аналізу регіональних ризиків Світлана Мітряєва, керівник відділу міжнародних зв’язків УжНУ Оксана Свеженцева, керівник Служби у справах дітей Закарпатської ОДА Світлана Якімеліна, журналісти словацьких та французьких видань.

Гості були прийняті проректором УжНУ Мирославою Лендьел, яка подякувала за активну підтримку  і допомогу словацьким представникам та партнерам.

Особисто дякуємо експерту SFPA, волонтеру Владіміру Бенчу, – «людині з серцем», за щиру підтримку і солідарність з  Україною, та всім словацьким друзям за небайдужість, активну позицію і вклад у нашу спільну Українську Перемогу!

 

Світлана МІТРЯЄВА