Тематичний воркшоп для працівників митних органів зі Словаччини та України

27 Жовтня 2021 без коментарів

На базі навчального центру у Вишнє Немецке (Словацька Республіка) працівники Закарпатської митниці  спільно із словацькими колегами (Finančná Správa Slovenskej Republiky) взяли участь у тематичному воркшопі «Технології, які використовуються для здійснення митних послуг на зовнішніх кордонах ЄС». Цей захід був присвячений не тільки впровадженню інформаційних технологій в митній справі (як-от, побудова цифрової митниці, впровадження системи «електронної черги»), але й покращенню взаємодії та комунікації між митними службами Словаччини та України, визначенню перспектив спільного інклюзивного управління кордонами та ефективному обміну професійним досвідом.

Із вступними словами виступили координаторка проєкту від Словацької асоціації зовнішньої політики (SFPA) Міша Пушкарьова (Miša Puškárová) та представник норвезької НУО «Åpenhet» Кленг Братвейт (Kleng Bråtveit)

На початку заходу п. Кленг запросив українських та словацьких митників взяти участь у спеціальній вправі: кожен учасник із України стає навпроти учасника із Словаччини, після чого вони повинні познайомитись один з одним і протягом 2 хв. спілкуватись на вільну тему: робота, життєві ситуації і т. д. Така вправа сприяла налагодженню комунікації та взаєморозуміння між учасниками, створила дружню атмосферу єдиного колективу.

Також в рамках тематичного воркшопу виступили українські експерти:

  • Сергій Осатюк презентував доповідь «Глобальні тенденції в побудові цифрової митниці», в рамках якої розповів учасникам про необхідність використання інформаційних технологій («інтернет-речі», штучний інтелект, технології «5G») в рамках митного контролю, що забезпечить оперативність усіх процедур та підвищить їх ефективність.
  • Микола Ясевич виступив із доповіддю «Електронна черга до прикордонних пунктів пропуску. Світовий досвід» та вказав на часову нерівномірність вантажних і пасажирських перевезень, а також на важливість організованого управління чергами автотранспорту на кордоні, в чому може суттєво допомогти запровадження системи «електронної черги». Він повідомив про наміри Кабінету Міністрів України затвердити відповідну концепцію щодо впровадження системи «електронної черги».

Також словацькі митники провели екскурсію для українських колег на території пункту пропуску «Vyšné Nemecké» та розповіли про особливості своєї роботи в частині перевірки та митного контролю подорожуючих, автотранспорту, вантажівок і т.д.