Євроінтеграція України – топ-пріоритет Уряду

16 Вересня 2020 без коментарів
Як повідомляє Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, на засіданні Уряду було прийнято низку важливих євроінтеграційних рішень, зокрема:
  • Про приєднання України до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці (Equal Pay International Coalition, EPIC), яка об’єднує уряди, організації роботодавців і працівників, агенції ООН, приватний сектор, міжнародні організації, громадянське суспільство, дослідницькі установи. Це сприятиме подоланню розриву в оплаті праці рівної цінності, зважаючи на те, що такий розрив у 2019 році в Україні склав 23% не на користь жінок.
  • Уряд схвалив Концепцію комунікації у сфері ґендерної рівності, яка покращить розуміння суті та завдань державної політики для подолання стереотипів в суспільстві, проявів ґендерно зумовленого насильства, сексизму та впровадження рівності чоловіків та жінок як стандарту для українського суспільства. Уряд підтримав законопроєкт про схвалення Стратегії боротьби з організованою злочинністю, яка дозволить проводити оцінку загрози тяжких злочинів та організованої злочинності за методологією SOCTA — це методика збору та аналізу інформації про кримінальну діяльність і групи, що становлять загрозу для України та країн Євросоюзу. А також Стратегія передбачає комплексну побудову системи цілеспрямованої боротьби з організованою злочинністю, зокрема попередження та протидію гібридним загрозам, проявам сепаратизму, намаганням створити терористичні організації тощо.
  • Уряд затвердив нові бланки посвідчень водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Посвідчення відповідатиме європейським практикам та може містити інформацію стосовно групи крові (резус-фактор), а також відмітку про надання особою згоди або незгоди на посмертне донорство (вноситься лише за згодою). А до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу буде внесено позначення рівня екологічних норм, якому відповідає транспортний засіб.
Вбачається, що такі рішення Уряду зроблять зближення України з ЄС ще більш системним та послідовним.