Для людей? ОРДЛО між корпоративними інтересами та вітром змін

7 Березня 2021 без коментарів

Україна, як і раніше, перебуває у фокусі зовнішньої політики Словацької Республіки. Про це говорять не лише слова наших політиків, а й інші фактори. Збройний конфлікт, який триває на сході України, становить реальну загрозу, а найбільшим пріоритетом і надалі залишається формування безпечного майбутнього. Але яке воно має бути?

Словацькою асоціацією зовнішньої політики (SFPA) було проведено масштабне дослідження – рекомендації, що базуються на результатах цього дослідження, спрямовані на посилення цивільної складової органів місцевого самоврядування окремих районів Донецької та Луганської областей, вибір стратегічного підходу до процесу децентралізації та зменшення напруженості на лінії Донбас – Київ. Охоплюючи ряд питань – від наявних регіональних ризиків та недосконалості законодавства, до спадщини «Партії регіонів» та стійкого впливу проросійських груп, дослідження надає відповіді на важливі запитання, залишаючи головною тезою проблематику відновлення миру.

 

Це дослідження пропонує, серед іншого, роз’яснення існуючої ситуації в регіоні та визначає майбутні тенденції розвитку. Країни, яким довелось зіштовхнутись зі збройною агресією, все більше обирають «безпеку» в рівнянні «безпека / демократія». Яким шляхом іде Україна та чи вірно обрана державницька стратегія – в матеріалі словацького дослідника  Samuel Goda.

For the people Donbas between corporative interests and breeze of change

Матеріали дослідження публікуються з дозволу автора.

Зауважимо, що точка зору експертів може не співпадати з позицією Центру.