Кулеба: Тема захисту прав національних меншин не повинна бути предметом політизації

10 Березня 2021 без коментарів

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав не політизувати питання захисту прав національних меншин, повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ (МЗС).

Дмитро Кулеба запевнив, що

…Україна розглядає розмаїття національних меншин як свою особливість та національне багатство, має намір і надалі приділяти пріоритетну увагу збереженню та розвитку національної ідентичності меншин відповідно до взятих на себе міжнародних зобов’язань.

Міністр зазначив, що тема захисту прав національних меншин не повинна бути предметом політизації. Комісар погодився із таким підходом міністра, потребою деполітизації та уникнення надмірного міжнародного контексту в питанні національних меншин.

Крім того, Кулеба повідомив про розробку Верховною Радою України нового законодавства у сфері національних меншин, яке має відповідати найсучаснішим світовим стандартам у цій сфері. Водночас міністр зауважив, що Україна

не дозволить жодній іноземній державі будь-яким чином впливати на його зміст. Мета у тому, щоб представники національних меншин могли на 100% зберігати та розвивати свою ідентичність і водночас на 100% бути громадянами України.

Глава МЗС також висловив впевненість, що Кайрату Абдрахманову вдасться підвищити ефективність реагування ОБСЄ на серйозні виклики у сфері дотримання прав національних меншин, зокрема в тимчасово окупованих Росією Криму та окремих районах Донецької та Луганської областей.