Прем’єр Словаччини, який купив “Спутник”, готовий піти у відставку, але висунув умови

23 Березня 2021 без коментарів

Прем’єр Словаччини Ігор Матович згоден піти у відставку для виходу з політичної кризи, але має зустрічні умови до коаліційних партнерів.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Noviny.

Ввечері 21 березня Матович розповів про план дій його політичної сили (OĽaNO) для виходу з кризи. Він передбачає у тому числі його відставку.

Я готовий піти у відставку як прем’єр і залишитися членом уряду, – заявив Матович.

Водночас чинний прем’єр висунув зустрічні умови, серед яких – відставка міністра економіки Ріхарда Суліка із SaS та міністерки юстиції Марії Колікової, щоб “заспокоїти ситуацію” в уряді. При цьому на посаді нового глави мін’юсту хочуть “досвідченого експерта без політичних зв’язків з експрем’єром Робертом Фіцо та Петером Пеллегріні”.

SaS заявили, що цінують згоду Матовича піти у відставку, тому що це відкриває простір для перемовин – але не згодні з усіма запропонованими умовами, вбачаючи у них наміри особистої помсти політичним суперникам. Крім того, за запропонованим перерозподілом посад партія втратила б один міністерський портфель.

Якщо до середи не буде досягнуто домовленості, SaS налаштована відкликати усіх своїх міністрів та вийти з коаліції.

Втім, Сулік сказав, що його пропозиція самостійно піти у відставку для сприяння перемовинам залишається в силі.

Нагадаємо, Словаччина зіткнулася з політичною кризою після того, як дві невеликі партії заявили про можливий вихід з правлячої коаліції через закупівлю урядом 2 мільйонів доз російської вакцини.