Презентація Центру аналізу регіональних ризиків
В м. Ужгород («Відкритий офіс» – парк Малий Галагов, пл. Народна, 4) відбулась презентація експертної ГО «Центр аналізу регіональних ризиків». На заході були присутніми представники та дипломатичних місій акредитованих в м. Ужгороді, МЗС України (представник МЗС України в м. Ужгород Вадим Самільчук, консул Генерального консульства Угорщини в м. Ужгород Dr. Чех Арон), обласної влади (перший заступник голови Закарпатської ОДА Олег Коцюба, заступниця голови Закарпатської ОДА Ольга Травіна; заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто), експертної та наукової еліти Закарпаття (проректор УжНУ, доктор політичних наук Мирослава Лендьел, доктор економічних наук, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин УжНУ Володимир Приходько, керівник центру міжнародної безпеки та євроінтеграції УжНУ, доктор історичних наук Ігор Тодоров, завідувач Сектору досліджень Західного регіону в м. Ужгород, доктор економічних наук Володимир Химинець, декан економічного факультету УжНУ, доктор економічних наук Сержанов Віталій та ін.), громадянського суспільства, ЗМІ.
Директор Центру аналізу регіональних ризиків, Заслужений діяч науки і техніки України, Світлана Мітряєва перезентувала Центр та його команду, а також розповіла про основні цілі, які він ставить перед собою:
“Швидкі і непередбачувані зміни, які притаманні безпековому середовищу, посилюють значення науково-аналітичних досліджень, формування сценарних коротко- та багатотермінових прогнозів, створення майданчиків для фахового обговорення актуальних проблем, пошуку найоптимальніших варіантів їх вирішення. Саме вони необхідні для подальшого визначення протоколів узгоджених дій з реагування на виклики та загрози різного характеру та походження.
З огляду на це, Центр аналізу регіональних ризиків ставить перед собою такі цілі, як виявлення латентних та існуючих ризиків і загроз регіональній стабільності у Карпатському регіоні; сприяння реалізації євроінтеграційних прагнень України та налагодженню добросусідських партнерських відносини із країнами-сусідами першого порядку; аналіз передумов, причин та прогнозування наслідків виникнення непорозумінь (конфліктних ситуацій) у білатеральних відносинах України з країнами-сусідами, розробка стратегій виходу з подібних кризових ситуацій (станів); участь в активізації транскордонного співробітництва шляхом всебічних суспільно-політичних, науково-освітніх, експертних та інформаційних зв’язків між зацікавленими суб’єктами на регіональному, національному та міжнародному рівнях; підтримка у створенні необхідних умов для розвитку нової генерації української ділової, політичної та науково-експертної еліти ХХІ ст. в регіоні”.
В межах досягнення визначеної мети центр зацікавлений в активній співпраці із представниками ділової та науково-експертної еліти краю.
Світлана МІТРЯЄВА
Останні коментарі