«Разом ми сильніші»: гуманітарна допомога Словаччини для України

28 Лютого 2022 без коментарів

В той час, коли весь цивілізований світ спостерігає за подіями в Україні, Європа, зокрема сусідня з Україною Словаччина, солідарна у своїй підтримці національно-визвольної боротьби України проти російських загарбників. Ми не на словах, а реальними діями відчуваємо підтримку наших партнерів по транскордонному співробітництву.

В неділю вночі (27.02.2022), наші партнери із Словацької асоціації зовнішньої політики (SFPA), з якими нас пов’язує довготривала співпраця із якими ми наразі реалізуємо проєкт «Safe and inclusive border SK-UA» передали нам гуманітарну допомогу (загальний обсяг – 5 тонн, на двох вантажних мікроавтобусах), яка включала медичні препарати, медикаменти, теплі ковдри, харчування (у т.ч. дитяче), засоби гігієни тощо.

Одним із організаторів цієї ініціативи став наш словацький друг, експерт, а зараз уже і волонтер SFPA  Vladimír Benč. Гуманітарну допомогу від жителів міста Пряшів привезли: заступник мера м. Пряшів – Vladimír Feľbaba, а також депутати Пряшівської міськради – Peter Krajňák, Jozef Demčák, Martin Lukáč.

Зустріли їх на кордоні та були присутніми при передачі вантажу представники Центру аналізу регіональних ризиків (директор Світлана Мітряєва, Михайло Коваль), а також представник фонду ТЕС Крістіан Фекийшгазі (директор фонду Андрій Варцаба).

До другої години ночі тривало розвантаження гуманітарної допомоги на спеціалізованому митному складі. Вантаж направляється нашим прикордонникам, військовим та біженцям, які прибувають в Закарпаття.

 

Віримо у перемогу.

 

Слава Україні!