Угорщина на службі у Кремля?

28 Лютого 2022 без коментарів

Продовжується військова агресія Росії проти України. Українці віддають свої життя не тільки за власну державу, але й за європейські цінності. В той час, коли всі країни Європейського Союзу намагаються надати максимальну підтримку українцям, країна сусід України першого порядку Угорщина продовжує наполягати на запереченні права отримання Києвом будь-якого озброєння для захисту життя громадян.

Зокрема, 27.02.2022 прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, у ексклюзивному інтерв’ю для угорського суспільного телеканалу «М1» висловлюючись на тему російсько-українського конфлікту заявив «…не потрібно спонукати Угорщину відправляти зброю до України, оскільки ми знаходимося в сусідній країні, і дана зброя може бути використана, зокрема і проти угорців, оскільки на території Закарпаття проживає угорська меншина, значну частину з яких вже призвали до Збройних сил України…».

В Україні проживає багато національних меншин – румуни, поляки, словаки, німці та ін. Серед лідерів країн ЄС сформована одностайність щодо сприйняття загарбницької війни Російської Федерації проти України як загрози миру та добробуту всього цивілізованого світу. Зважаючи на це політичні еліти ЄС, окрім санкційного тиску на Кремль, прийняли рішення надати Києву озброєння, включно летальне, для можливості самозахисту від окупанта.

Заяви прем’єр-міністра Угорщини не тільки підривають єдність Європейського Союзу в протидії агресивній політиці режиму В. Путіна (зокрема в умовах його неприхованих погроз застосуванням ядерної зброї), але й перешкоджають забезпеченню Україною захисту власних громадян, включно представників угорської національної меншини Закарпаття. Очевидним стає факт тісних політичних та фінансових зв’язків Орбана та його оточення із нинішніми очільниками Росії.

З огляду на це постає необхідність чіткої реакції з боку угорської демократичної громадськості, ЄС та НАТО, які мають відкрито поставити перед В.Орбаном вибір: «дружба з Кремлем» або «європейська сім’я та європейські цінності».

Команда Центру регіональних ризиків