В ОП пояснили, чому хочуть залишити на Закарпатті Берегівський район та натякнули на сигнали від спецслужб

23 Липня 2020 без коментарів

За матеріалами сайту УНН, створення Берегівського району на Закарпатті обгрунтовано з державницької позиці та має логістичні підстави.

“Берегівський район є прикордонним регіоном на кордоні з чотирма країнами, сам Берегівський район межує з Угорщиною. З точки зору державотворення, національної безпеки, суверенітету України, цілісності та недоторканності була запропонована обласною державною адміністрацією саме тка конфігурація Берегівського району, яка включає в себе Берегівський та Виноградівський район”, — заявила представник Директорату з питань регіональної політики та децентралізації Офісу Президента Ольга Бугайова.

Вона наголосила, що в такій конфігурації буде збалансовано національний склад району, що дозволить захистити як права нацменшин так і етнічних українців. Однак є інший аспект.

“Враховуючи те, що… різні спецслужби висловлюють занепокоєння фактами можливих зловживань інших держав про які ми… ми довіряємо нашим партнерам але маємо бути зосереджені на можливих загрозах — центр державної влади, зокрема, центр району має бути максимально наближеним до кордону для швидкості реагування у разі потреби. Саме цим зумовлена така конфігурація і такий центр району. І це питання виходить не тільки з логістичних міркувань, не тільки відповідає методиці але й відповідає тій системі, коли в прикордонних регіонах центр району наближений до державного кордону”, — пояснила Бугайова.

Джерело: УНН