Закрита експертна дискусія «Мультикультурність Закарпаття та згуртованість регіону»

22 Вересня 2021 без коментарів

Експерти Центру аналізу регіональних ризиків: директорка Центру, радниця при дирекції НІСД Світлана Мітряєва та експерт Центру Анатолій Головка – взяли участь в закритій експертній дискусії «Мультикультурність Закарпаття та згуртованість регіону», організованою Інститутом Центральноєвропейської стратегії в м. Ужгород за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Великої Британії  в Україні Мелінди Сіммонс.

Світлана  Мітряєва  зупинилася на  факторах, які сприяють досягненню регіональної стійкості та чинниках, які відіграють дезінтеграційну роль, зауваживши, що

Приоритизування правими урядами політики досягнення  історичної справедливості, що у випадку Центральної Європи, включно країн Карпатського Єврорегіону, веде до  латентного  обговорення  теми про легітимність існуючих державних кордонів між країнами регіону, надання  більшої автономії представникам етнічних спільнот, відокремлених  від сусідньої «материнської держави», переорієнтовує енергію дипломатії на залагодження  конфліктів з цієї проблематики, що не сприяє згуртованості.

Анатолій Головка зауважив, на тому, які ризики для регіону несуть низький рівень згуртованості (загострення міжетнічних відносин, соціальна роз’єднаність регіону та громад, нездатність мобілізувати ресурси для вирішення актуальних проблем) та зупинився на стереотипах, які тиражуються в ЗМІ щодо Закарпаття.

 

Колектив Центру вітає ініціативу Інституту Центральноєвропейської стратегії на шляху до вирішення нагальних проблем регіону.