Зрада? Злочин? Чи збіг обставин?

2 Березня 2021 без коментарів

До Кошице прибула перша партія вакцини «Sputnik V». Без європейської реєстрації.

01.03.2021 близько 17:15 з Москви до аеропорту м. Кошице прибув словацький транспортний військовий літак «C-27J Spartan» з російською вакциною від коронавірусу «Sputnik V»  на борту. Кількість – 200 тисяч доз. Охполення населення –  вдвічі менше, 100 тисяч осіб. В аеропорту літак зустрів прем’єр-міністр Словаччини Ігор Матовіч (Igor Matovič) та міністр охорони здоров’я СР Марек Крайчі (Marek Krajčí).  Під час прес-конференції високопосадовці повідомили, що в загальному держава до червня (включно) поточного року закупить у РФ ще! 2 мільйони доз російської вакцини, що дозволить пришвидшити темп вакцинації в країні на 40% та вакцинувати 1 мільйон осіб. Вакцина доставлена на склади компанії «Imuna Pharm» в н.п. Шарішське Міхаляни.

І. Матовіч коментує:

“Весь процес доставки вакцини тримався в таємниці, щоб щось не пішло не так. Ще один літак вже завантажує чергову партію в Москві”

“Найближчим часом очікується прибуття наступної партії російської вакцини у кількості 400 тисяч доз, а протягом травня-червня ще 1 мільйон доз”

Чому це важливо, адже пандемія і досі мандрує Європою й не лише… Йдеться про першу вакцину в Словаччині, яка не зареєстрована Європейським агентством з лікарських засобів. Словаччина може використовувати російську вакцину в якості незареєстрованого лікарського засобу на підставі рішення міністра охорони здоров’я СР. В цьому контексті, М. Крайчі додав, що лікар інфекціоніст кошицької лікарні Павол Ярчушка (Pavol Jarčuška) звернувся до міністерства за дозволом на використання «Sputnik V» в терапевтичних цілях. Протягом двох тижнів планується проведення перевірки доставленої російської вакцини, після чого і розпочнеться вакцинація. За словами міністра охорони здоров’я СР, особи, які забажають вакцинуватися російською вакциною, підписуватимуть сповіщення про те, що вакцина не зареєстрована Європейським агентством з лікарських засобів.

Кінець коаліції – ціна ліків у ХХІ столітті.

Дії словацького прем’єр-міністра, зокрема утаємничений процес доставки російської вакцини, викликали гостру критику з боку коаліційних партнерів та невдоволення міністра закордонних та європейських справ Словаччини Ян Корчока (Ivan Korčok). У зв’язку з цим, депутат коаліційної партії «За людей» Томаш Валашек (Tomáš Valášek) заявив про свій вихід з коаліції. Разом з цим, депутат європейського парламенту від словацької партії «Разом-Громадянська демократія» Володимир Білчік (Vlado Bilčík) в мережі «Фесбук» опублікував заяву в якій назвав дії чинного прем’єр-міністра СР небезпечними, які підривають європейські цінності.

“Сьогодні мова йде не про вакцину, а про таємну доставку та прес-конференцію в аеропорті, що підірвало проєвропейські основи уряду І. Матовича. Словаччину можна назвати рукою Кремля. Настав час співпраці всіх проєвропейських сил в Словаччині. В іншому випадку після пандемії ми можемо легко опинитися в геополітичному плані на західному кінці східних держав” – В. Білчік.

Міністр закордонних та європейських справ Словаччини Я. Корчок також зробив заяву на своїй сторінці, відмітивши:

“Ні я, ні більшість членів уряду не має наміру вітати вакцини, які надійшли до нас з інших країн. І хочу зазначити, що немає значення звідки береться вакцина, а головне, чи зареєстрована вона в ЄС”.

Анатолій ГОЛОВКА