Відкритий лист Директора Центру аналізу регіональних ризиків Світлани Мітряєвої

9 Грудня 2021 без коментарів

Шановні дипломати, експерти та представники української діаспори!

04 грудня 2021 року в м. Будапешт відбувся важливий для всього експертного та дипломатичного середовища захід – міжнародний круглий стіл «Українська діаспора: через культуру до взаєморозуміння та безпеки», організаторами якого виступили: Місцеве самоврядування українців в м. Дунауйварош, Фонд Української культури в Угорщині (HU) та Центр аналізу регіональних ризиків (UA). В контексті 30-ої річниці встановлення дипломатичних відносин України та Угорщини, яким передувало визнання Угорщиною незалежності України, та з приводу 27-ої річниці підписання Будапештського Меморандуму, відчуваючи потребу в об’єднанні зусиль експертного середовища та європейської громадськості навколо актуалізації питань інтеграції України в загальноєвропейський та євроатлантичний цивілізаційний простір, ми як ніколи відчуваємо вкрай важливу необхідність до єднання в цей непростий для України час.

Позбавляючись статусу ядерної держави, Україна розраховувала на підтримку США, Великої Британії та Росії, а натомість отримала анексію Криму, війну на Донбасі та  глибоку стурбованість усього демократичного світу.

Ми раді були бачити на заході всіх осіб, яким дійсно небайдужа доля України та які переймаються збереженням тендітної стабільності Європи.

Представники експертного середовища продемонстрували, що наші союзники сильні і непохитні у своїх рішеннях щодо підтримки євроатлантичного курсу та допомоги у протистоянні агресії.

Ми висловлюємо слова глибокої вдячності Послу Угорщини в Україні Любов Непоп, Міністру закордонних справ Угорщини 1990-1994 рр. Єсенський Геза, старшому науковому співробітнику Інституту зовнішньої політики Естонії при Міжнародному центрі оборони та безпеки – Джеймсу Шерру, Досліднику Словацької Асоціації зовнішньої політики, Раднику Прем’єр-міністра Словаччини по Україні Александру Дулебі за постійну та послідовну підтримку нашої держави. Ми віримо, що спільними зусиллями ми наближаємо момент набуття Україною повноцінного членства у Північноатлантичному Альянсі.

Нам як ніколи важливо відчувати підтримку провідних держав світу, які сповідують демократичні цінності у забезпеченні якомога швидшого вступу України до Північноатлантичного Альянсу, адже лише спільною та зваженою відповіддю агресору, запровадженням нових та посиленням існуючих відносно нього санкцій можна відновити справедливість і повернути стабільність на Європейський континент!

У цей історичний момент ми щиро закликаємо зробити усе можливе, щоб запобігти зростанню загарбницьких апетитів Росії, нарощуванню нею військового потенціалу вздовж кордонів з Україною та ядерної мілітаризації Криму, сприяти відновленню територіальної цілісності та недоторканості України, яка фактично забезпечує безпеку всього східного флангу НАТО!

Хочу висловити особисту вдячність Роберту Касо за організацію чудової робочої атмосфери та зусилля, покладені до благоустрою нашого спільного європейського дому!