Представники ООН та ЮНІСЕФ зустрілися з експертами НІСД в Ужгороді
Як повідомляє сайт Національного інституту стратегічних досліджень, в рамках робочого візиту на Закарпаття представники ООН та ЮНІСЕФ зустрілися з експертами НІСД. В зустрічі взяли участь Оснат Лубрані (координаторка системи ООН в Україні), Лотта Сільвандер (Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні), Михайло Малков (уповноважена особа ФАО по роботі з Урядом і донорами в Україні) та Світлана Мітряєва (радниця при дирекції НІСД, директорка Центру аналізу регіональних ризиків), Володимир Химинець (завідувач сектору досліджень Західного регіону в місті Ужгороді НІСД), Анатолій Головка (головний консультант сектору досліджень Західного регіону в місті Ужгороді НІСД).
Пані Лубрані розповіла, що координує роботу ООН в Україні, а також є гуманітарним координатором щодо процесів на Сході України. Вона зазначила, що вже 2 роки на посаді, але це їх перший візит на Закарпаття. Область цікава своєю мультикультурністю, де компактно проживає багато національностей – «Це як маленьке ООН…» – відзначила вона.
Гостей цікавили питання транскордонного співробітництва, захисту прав нацменшин, екологічна та регіональна безпека, ситуація щодо поширення СОVID-19 в регіоні.
Світлана Мітряєва докладно розповіла про основні доробки та напрямки діяльності НІСД, зокрема згадала про аналітичні доповіді «Україна після COVID-19 – Шлях одужання» та «Національні системи оцінки ризиків: міжнародний досвід та можливості для України».
Володимир Химинець торкнувся питань динамізації економічного розвитку в умовах реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Одним із важливих «драйверів» розвитку Закарпаття пан Химинець визначив використання інвестиційного потенціалу трудових мігрантів в рамках реалізації затребуваних громадами бізнес-ініціатив. Особливу увагу в ході дискусії він приділив необхідності інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо можливостей пільгового кредитування для бізнесу (програма «Доступні кредити 5-7-9%»).
Анатолій Головка підкреслив важливість розв’язання актуальних проблем екологічної безпеки регіону, передусім, впровадження принципів «нульових відходів», створення умов для початку експлуатації все ще нефункціонуючого сміттєпереробного заводу в с. Янош (Берегівський район Закарпатської області), пошук можливостей спільної взаємокоординованої роботи Закарпатської області та сусідніх регіонів країн ЄС в рамках захисту довкілля.
Учасники зустрічі констатували наявність багатьох напрямків для співпраці.
З огляду на це представниками ООН було висловлено намір найближчим часом відвідати офіс НІСД в Києві. Світлана Мітряєва також подякувала представникам дипломатичних місій за допомогу, яка надається в рамках підтримки реформ в Україні та боротьби з СOVID-19, зокрема постачання розчинів для дезінфекції та засобів захисту для шкіл та лікарень.
Останні коментарі