Росія хоче спровокувати новий Голодомор в Україні

10 Травня 2022 без коментарів

З початку широкомасштабного вторгнення російських військ на тимчасово окупованих територіях фіксувались численні злочини, скоєні військовослужбовцями РФ.

До переліку цих злочинів додалися крадіжки українського зерна. Протягом квітня та на початку травня 2022 були зафіксовані факти вивезення росіянами значного обсягу зерна із тимчасово окупованих територій, зокрема Луганської, Запорізької та Херсонської областей. До того ж аграрії зазначають, що крім зерна конфіскуються викрадається також сільгосптехніка, яка належить українським сільгосппідприємствам та овочі. Часто окупанти погрожують аграріям і змушують їх продавати власну продукцію за суттєво зниженими цінами. Загалом російське мародерство виходить на якісно новий рівень, що полягає у здійсненні незаконного «реекспорту» привласненого в Україні зерна.

Така політика окупаційної влади націлена не тільки на банальне збагачення протиправним шляхом.  Простежується цілеспрямована робота щодо нагнітання ситуації щодо продовольчої безпеки на тимчасово окупованих територіях. Конфіскація сільгосптоварів та блокування постачань ззовні обумовлює відповідні наслідки для населення – суттєве подорожчання продуктів харчування. Водночас констатуємо, що до цього додаються й аналогічні проблеми із дефіцитом та зростанням цін на інші життєво важливі товари – медикаментів, засобів гігієни тощо.

Москва вчергове намагається шляхом провокування голоду (як це вже здійснювала радянська влада в минулому) остаточно підкорити населення на окупованих територіях та утвердити власну владу.

На офіційному рівні Москва устами Пєскова усе заперечує. Водночас керівник-колаборант Криму Сергій Аксьонов в квітні виступив з офіційною заявою щодо «стабільних поставок сільгосппродукції» в Крим із материкової України. В інтернет мережі поширюються відео- та фото-матеріали із фіксацією фактів руху зерновозів дорогами окупованої Херсонщини в бік Криму. Українці, що залишаються на окупованих територіях всупереч усім труднощам та загрозам фіксують та документують злочини окупантів.  За останніми даними, Російські війська вже вивезли з окупованих територій України в напрямку Криму 400–500 тисяч тонн зерна. Раніше повідомлялося, що російське судно завантажило в тимчасово окупованому Криму 27 тисяч тонн зерна і спробувало продати його Єгипту, але після відмови змінило напрямок на Ліван та Сирію.

Росія вже давно веде війну не тільки для геополітичного протистояння із Заходом, а з метою знищення України як незалежної держави здійснюючи це усіма можливими засобами. Злочини проти людяності, геноцид українського народу – не повний перелік безчинств, які здійснює Кремль на території України.

Команда ЦАРР